Bad Influence: ‘The Idol’

NewsMay 26, 2023
Bad Influence: ‘The Idol’

Gallery / 3 images

Son dönemin en merak uyandıran dizisi HBO yapımı ‘The Idol’, Cannes Film Festivali’nde izleyenlerin beğenisine sunuldu. Başrollerini Lily-Rose Depp ve Abel Makkonen Tesfaye‘nin -nam-ı diğer The Weeknd; kariyerinin artık kendisinden ismiyle bahsedilmesini istediği yeni bir sayfasında- paylaştığı ve yönetmenliğini Sam Levinson’ın yaptığı dizi, 4 Haziran’da yayına girmek üzere günleri sayıyor.

Cannes Film Festivali’nde ilk gösterimini gerçekleştiren The Idol, kafa karıştıran yorumlarıyla beklentiyi yükseltmeye devam ediyor. Konusu gereği cinsellik, tarikatlar, uyuşturucu ve karmaşık ilişkileri merkezine alan dizi, eleştirmenleri ikiye böldü. Rotten Tomatoes’da güncel puanı %27 olan dizide, cesur sahneleri ve oyunculuğuyla Lily-Rose Depp övgüleri toplarken, yönetmen Sam Levinson hakkında medyaya yansıyan haberlerse kafaları karıştırmış gözüküyor. 

Geçtiğimiz aylarda, prodüksiyon süreci hala devam ederken, dizinin yönetmen koltuğuna geçen Levinson’un bütün senaryoyu değiştirip, çekilen birçok sahneyi baştan çekmesinin HBO’ya milyonlara mal olduğu haberleri medyaya yansımıştı. Ayrıca Sam Levinson, orijinal senaryoyu tamamen değiştirdiği için ve asıl vurgulanmak istenen popüler kültür ve şöhretin sömürücü taraflarına yaptığı vurgudan uzaklaştığı için oldukça eleştirilmişti. Tüm bunlara rağmen gerek ele aldığı cüretkar konularla, gerek zengin görsel dünyasıyla ‘The Idol’ın bekleyeni yine de oldukça fazla. Sam Levinson’ın Euphoria’dan gelen izleyici kitlesinin, bir sonraki işini merakla beklemesi ise kaçınılmaz.

4 Haziran’da izleyiciyle buluşacak olan altı bölümlük dizi, annesini kaybettikten sonra bir tarikat lideri (The Weeknd) ile yolları kesişen genç pop şarkıcısı Jocelyn (Lily-Rose Depp)’in çalkantılı şöhret yolculuğunu konu alıyor. 

Author: Yağmur Yıldız

RELATED POSTS