Blue Meets Baguette: Tiffany x Fendi

NewsMarch 7, 2023
Blue Meets Baguette: Tiffany x Fendi

1997 yılında Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan ikonik Fendi Baguette Bag’in 25. yıl dönümünü, Tiffany & Co. ve Fendi, Tiffany’nin benzersiz el işçiliğini ve Fendi’nin zengin geçmişini odağına alarak birlikte kutluyor. 

Fendi Baguette Bag, 1997 yılında Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlandı ve baguette bir ekmeğinin koltuk altında taşınılmasına benzetildiği için günümüzde popülerliğini yitirmemiş bir çanta modeline adını verdi. Başlangıcından bu yana en sevilen, her dönem yeniden adını andığımız Fendi Baguette Bag, bu sene, 25. yaşını kutlamak için Tiffany ile birlikte kendi sembolik tasarımlarını bir araya getirerek eşsiz ve taptaze bir görünümde kapsül koleksiyon olarak geliyor. 

Fendi ve Tiffany & Co. iş birliği, her iki markanın mirasını ve tasarım unsurlarını bir araya getirerek Tiffany Baguette Bag’in doğuşuna neden oluyor. Tiffany’nin ikonik gümüş tasarımı, Fendi’nin FF çanta tokasıyla bir araya getiriliyor. El yapımı olan eşsiz tasarım, titizlikle işlenerek göz alıcı ve efsanevi Tiffany Blue rengindeki deriyle moda severlerinin beğenisine kendisini bırakıyor. Ayrıca, ipek sateninden de üretilen bu kapsül koleksiyondaki benzersiz çanta özellikle elde, omuzda veya crossbody olarak kullanılması için çeşitli seçeneklerde düşünülerek tasarlandı. Koleksiyon; orta boy bir el çantası, bir nano çanta ve charm olarak kullanılabilecek daha küçük bir baguette çanta boylarına da sahip. 

Üzerinde 250 saatten fazla bir sürede el emeği ile çalışılan çanta, türünün tek örneği olarak Fendi’nin zengin mirasına ekleniyor ve Tiffany’nin el beceri tarihçesinde yepyeni bir sayfa açıyor. Sadece 24 saat için satışa çıkarılan bu benzersiz koleksiyon Fendi’nin ve Tiffany’nin websitesinden ulaşmak mümkün.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS