Chanel “The Iconic Handbag” – Do you have any rooms available?

FashionNewsMarch 28, 2024
Chanel “The Iconic Handbag” – Do you have any rooms available?

Sinema, boş bir kürsü, duyguları taşıyor. Chanel için her daim büyük bir kaynak oldu. Ev, “The Chanel Iconic Handbag” kampanyası ile ilham, aşk ruhu ve kabına sığmayan duyguları bir araya getiriyor.

“Boş odanız var mı?” Bedenin her santimini karıncalandıran bir soru, zamanı durduran bir soru, harekete geçiren bir soru… Claude Lelouch’un başyapıtı “A Man and A Woman” bu soruyu öyle bir şekilde soruyor ki, kelimeler elektrikleniyor. 1966 yapımı film, eklektik sahne seçimleri, duyguların işlenişi ve tabii ki oyuncu kadrosuyla yıllar sonra bile ilham olmaya devam ediyor. 

Deauville’in uçsuz bucaksız manzarasında, Anouk Aimée saf ve anın sürüklediği bir oyunculuk sergiliyor. Kasaba sadece manzarasının derinliğiyle değil, aynı zamanda bugüne hala dokunan birçok hikayeyle de öne çıkıyor. Mademoiselle Chanel’inki bu hikayelerden biri, Chanel isimli bir şapka butiğinin hikayesi.

Virginie Viard, tıpkı Mademoiselle Chanel gibi, yedinci sanattan ilham buluyor. Noktalar, filmde Anouk Aimée’nin aşkın beden üzerindeki inanılmaz etkisiyle başa çıkmak ve konfor bulmak için Chanel çantasını kavradığı araba çekimiyle bağlanıyor. Filmde gördüğümüz bu çanta Anouk’un çok değer verdiği kişisel çantasıydı. Yönetmenin bütçesi çok kısıtlıydı, bu yüzden oyuncular kendi kıyafetlerini seçmek zorunda kaldılar, kampanyayı izledikten sonra iyi ki de öyle yapmışlar diyoruz.

Chanel bu eseri sımsıcak duyguları barındıran bir kampanya içeriğine dönüştürüyor. Penélope Cruz ve Brad Pitt büyülü bir oyunculuk içinde atmosferi ürkek ama bir o kadar da özgüven dolu hislerle kaplıyor.

Deauville’in baş döndürücü atmosferi, Brad ve Penélope’un kusursuz oyunculukları, birbirlerine aşkı yeniden tanımlayan dul bir çiftin duyguları, siyah ve beyazın dramı ve en önemlisi geçmişle bugünü birbirine dokuyan Chanel Çanta… Şimdi tekrar soruyoruz, boş odanız var mı?

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS