COCO CAPITAN X GUCCI

FashionNewsJuly 12, 2017
COCO CAPITAN X GUCCI

Gucci’nin çağdaş-romantik anlayışı, Coco Capitán’in nükteli ve ironik üslubuyla bir araya geliyor.

Coco Capitán’ın eliyle işlediği esprili aforizmalar, Gucci’nin 2017-18 Sonbahar/Kış kadın giyim koleksiyonu için düzenlenen defilede iki parça üzerinde izleyenlere sunulmuştu. Gucci’nin İtalya’daki defilesine gelen davetliler, gösteri alanına girdiklerinde duvarda Capitán’ın yazılı çalışmalarıyla karşılaşmışlar, ayrıca aldıkları davetiyede de sanatçının el yazısını bizzat görmüşlerdi. Alessandro Michele de gösterinin sonunda üzerinde Capitán’ın sloganlarından biri bulunan bir tişörtle davetlilerin karşısına çıkmıştı. Mesaj ne miydi dersiniz? “Bir hikâye yaşamak için geri dönmek istiyorum.” 

Alessandro Michele ve Capitán’ın Sonbahar/Kış sezonu için yaptıkları iş birliği, sanatçının mizah anlayışını yansıtan birçok farklı parçayı ortaya çıkardı.Değişik renklerdeki tote sırt çantaları, bel çantaları, sweatshirt’ler, tişörtler, hoodie’ler, örgü parçalar ve ceketler Capitán tarafından bir tuval gibi kullanılarak sanatçının el yazması mesajlarıyla işlendi. Tamamı unisex olan parçaların birçoğu da üzerinde Gucci’nin yeşil-kırmızı-yeşil ağ çizgilerini ve birbirine kenetli altın rengi GG motifini taşıyor.  

Koleksiyon için geri sayım tüm hızıyla devam ederken Gucci bu iş birliğine, Art Wall projesiyle heyecan katmaya devam ediyor.

Author: Bilge Bengi

RELATED POSTS