Coco’dan önce, Gabrielle!

NewsJuly 21, 2017
Coco’dan önce, Gabrielle!

Chanel’in yeni üyesi Gabrielle ile masal devam ediyor… No5 gibi bir efsanenin yaratıcısı Chanel, 15 yıllık uzun bir aranın ardından yeni parfümü tanıtıyor: Gabrielle! 5 Temmuz’da Paris’te Palais de Tokyo’da büyük bir partiyle ilk lansmanı yapılan Gabrielle, 18 Temmuz’da İstanbul’daydı.

Chanel’in artistik ve duygusal mirasını her anlamda taşıyan Gabrielle, adını Chanel’in yaratıcısı Coco Chanel’in gerçek isminden alıyor. Kokunun yaratıcısı ise Chanel’in bir önceki burnu, Chance’ın yaratıcısı Jacque Polge’ın oğlu Olivier Polge.

Soyut floral olarak betimlenen Gabrielle; yasemin, sümbülteber, ylang ylang ve portakal çiçeği esasları içeriyor. Kolayca kendini belli eden Gabrielle, 1 Eylül’de piyasaya sunulacak. Parfüm tutkunlarının yeni “must have” objesinin belli olduğuna eminiz. Chanel’in Coco ile görmeye alışık olduğumuz ağır başlı tavrından ziyade, Gabrielle’in cesur ve dinamik tavrı ile markanın dna’sında bulunan bu özgün kadını tekrar hatırlatan bu koku, Kristen Stewart ile somutlaşıyor. Nostaljik şişe tasarımı ile Chanel mirasını kutlayan Gabrielle’i objeleştiren tasarım, 3 yıl gibi bir sürenin ardından Sylvie Legastelois tarafından yapıldı.

Chanel’in 21. yüzyıl dinamizmine kapıldığı reklam filmi ise günümüzün en önemli seslerinden biri ile heyecanını doruğa taşıyor, şimdilik söyleyebileceklerimiz bunlar! Daha fazlası için biraz daha sabır gerekiyor.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS