Dayanışmanın Birleştirici Sesi: ‘Dayanışma Sahnesi’

NewsMarch 7, 2023
Dayanışmanın Birleştirici Sesi: ‘Dayanışma Sahnesi’

Müziğin iyileştirici gücü ve DasDas, Zorlu PSM ve İhtiyaç Haritası’nın güçleri birleşiyor ve 6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketinin dayanışma ve birliktelik duygularını uyandırarak birbirinden değerli sanatçıları sahneye taşıyor. 

DasDas, Zorlu PSM ve İhtiyaç Haritası geçtiğimiz ay yaşanan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarabilmek için sanat ve sahnenin sevgi dolu ve iyileştirici sesini depremzedelerin sesi olmak için kullanıyor. 

Her birer koltuğun bir öğrencinin eğitim desteğine dönüşeceği etkinlik, 30 Mart’ta Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Antakya Medeniyetler Korosu, Adamlar, Athena, Aylin Aslım, Bedük, BEGE, Büyük Ev Ablukada, Can Bonomo, Ceren Gündoğdu, Deniz Tekin, Duman, Ersay Üner, Evdeki Saat, Gazapizm, Gökhan Türkmen, Hayko Cepkin, Kenan Doğulu, Koray Candemir, Korhan Futacı, Mengene, Mert Demir, mor ve ötesi, Nova Norda, Özge Fışkın, Pentagram, Sertab Erener, Şevval Sam, Zuhal Olcay gibi alanında başarılı isimler ve akşamın ilerleyen saatlerinde dayanışmanın sesi olmak isteyen fakat konserde yer alamayan yerli ve yabancı birçok ünlü sanatçı da online olarak etkinlikte desteklerini paylaşacaklar. 

Fiziksel sahne dışında etkinlikle eş zamanlı olarak Youtube, Twitch ve TikTok üzerinden de kurulacak olan dayanışma sahnesi sayesinde manevi yardım yaparak da satın alabileceğiniz biletler deprem bölgesindeki öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına çevirebilecek; ayrıca, Robotel Derneği iş birliğiyle birlikte, depremden bedensel olarak zarar gören en az yüz çocuğa da biletlerinizle direkt olarak destek olabileceksiniz. 

‘Dayanışma Sahnesi’ etkinliğinden satın alacağınız her koltuğunuzun eğitim desteğine dönüşmesi ve yaraları sarmasını isterseniniz Passo üzerinden veya Zorlu PSM gişelerinden biletlere ulaşabilirsiniz. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS