Değişen Dünya Düzeni: Londra Moda Haftası Cinsiyetsiz ve Dijitalde

NewsApril 23, 2020
Değişen Dünya Düzeni: Londra Moda Haftası Cinsiyetsiz ve Dijitalde

Londra Moda Haftası ile ilgili iki yeni karar geçtiğimiz gün İngiliz Moda Konseyi tarafından açıklandı. 12-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan moda haftası, cinsiyet ayrımı gözetmeyecek ve dijital platform üzerinden gerçekleşecek!

İngiliz Moda Konseyi genel müdürü Caroline Rush, planlanan moda haftası hakkında ‘‘Kültürel bir moda haftası platformu oluşturarak dijital inovasyonu bugünkü ihtiyaçlarımıza en uygun şekilde uyarlıyoruz ve geleceğe yönelik küresel bir vitrin oluşturuyoruz’’ diyor. Londra Moda Haftası’na katılan tasarımcılar, izleyicilerle röportajlar, podcastler, tasarımcı günlükleri, web seminerleri ve dijital showroomlar aracılığıyla iletişim kurabilecek. Bu sayede de koleksiyonlarını ve hikayelerini çok daha geniş bir kitleyle paylaşabilecek.

Kadın ve erkek giyim haftalarının bir arada gerçekleşeceği bu etkinlik, Caroline Rush’ın da dediği gibi geleceğe bakmak ve değişmek için büyük bir fırsat. İngiliz Moda Konseyi; Cinsiyet kurallarını kim koyuyor? Dijital ve fiziksel nerede buluşuyor? Neden yaratmaya mecburuz? Sırada ne var? gibi sorularıyla bizleri düşünmeye ve 12-14 Haziran için heyecanlanmaya teşvik ediyor.

https://www.instagram.com/p/B_O7sGmDfiG/?utm_source=ig_web_copy_link

Author: İrem Atayık

RELATED POSTS