Değişime Katıl! Gucci Cruise 2020 Koleksiyonu

NewsMay 29, 2019
Değişime Katıl! Gucci Cruise 2020 Koleksiyonu

Alessandro Michele’in eksantrik dünyasına hoşgeldiniz! Davetliler, Michele’in en favori kitapçısına davet edildi… Antica Libreria Cascianelli, mutlaka tasarımcının sürekli paylaştığı hikayelerde farketmişsinizdir. Bu kitapçıda davetlilere eski bir kitap verildi, ve bu kitapın içinde Gucci Cruise 2020 şovunun davetiyesi saklıydı… Kitabın içindeki kotasyon ise ünlü tarihçi ve arkeolog Paul Veyne; “Bu defile özgürlüğe yazılmış bir ilahi, bir marştır.” 

Kreatif direktörün vizyonundan ve özgürlük fikirlerinden, kendi kaderinden ve kararlı mesajlarından ilham alan Gucci Cruise 2020 koleksiyon lookları, marjinal insanların ve onların yaşamlarında yaptıkları seçimlerden ibaret. Capitoline Müzesini ele geçiren Gucci Cruise 2020 defilesinin davetli listesi şovu kadar etkileyiciydi… Aralarında Elton John, Harry Styles ve ASAP Rocky’nin de olduğu topluluğa el fenerleri dağıtıldı ve bunun asıl sebebi ise davetliler el fenerleri ile defilede yürüyen modellerin hareketlerini ve gittikleri yönleri değiştirme amacı.. Kukla Efendisi kulağa nasıl geliyor?

Tül üzerine işlemeli yazılar ve sayılarda 70’lerden esinlenildi. ‘Benim vücudum benim kararım / My Body My Choice’, 1970’lerden günümüze ulaşan feminist bir slogan, aynı zamanda koleksiyonda sarı bir t-shirt’te yer alıyor. Sanatçı MP5 tarafından tasarlanan, ‘Değişim Melodisi / Chime for Change’ logosu, ve 194 adlı heykele atıfta bulunan ‘194’ gibi slogan ve sayılar, sosyal sorumluluk, feminizm, kadınlar, annelik gibi temalara değiniyor.

Ve son olarak sürprizlere bayılırız! Steve Nicks ve Harry Styles Nicks’in efsanevi şarkılarından bir kaçını Gucci Cruise 2020 After Party sırasında sahneye çıkarak söyleyerek herkesi şaşırttı…

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS