Dior Men SS25 – Poetically Sumptuous

NewsJune 24, 2024
Dior Men SS25 – Poetically Sumptuous

Kim Jones görkemli ve şairane bir koleksiyonu mükemmel bir şekilde işleyerek bizi şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen bir öncü olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. 

Jones, Dior Erkek İlkbahar/Yaz 2025 koleksiyonunda her zamanki gibi klasik şıklığı korudu ve terzilik, sessiz renkler ve doğal tonlar koleksiyonun odağında. Dior’un sofistike erkek takım elbise stilinin tipik özelliği olan çok sayıda uzun yaka ve pilili pantolon gördük. Daha maceracı Dior erkeği için birkaç mavi ve pembe parça ile yelekler ve şortlar da ortaya çıktı. Küçük seramik süslemelere sahip kova şapka, Dior erkeğinin gardırobuna yaza hazır yeni bir eklenti olarak bizimle buluşuyor. 

Koleksiyonda ayrıca Güney Afrikalı seramik sanatçısı Hylton Nel’in çalışmalarından esinlenilerek bir kuş motifine de yer verildi. Nel, defilenin podyumunu kaplayan ünlü kedileri de dahil olmak üzere hayvanlara benzeyen süper stilize seramik figürleriyle tanınıyor. Yakaların, düğmelerin, ayakkabıların ve hatta kazakların çoğunda alışılmadık ve soyut şekillerde kuş motifleri işlenmiş.

Kim Jones moda endüstrisinde gerçek bir yenilikçi. En sevdiği şarkılardan biri olan Kate Bush’un efsanevi “Cloudbusting” şarkısının görkemli ve benzersiz bir versiyonunu içeren şimdiye kadarki en kişisel ve yaratıcı koleksiyonunu sundu. Defilenin Jones’un ruhunu kucaklarken Dior’un özüne sadık kalma çabası, Dior Erkek İlkbahar/Yaz 2025 koleksiyonunun gerçekten yükselmesine alan yaratıyor.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS