Marco de Vincenzo ile Genç ve Eklektik Bir Etro

NewsSeptember 20, 2022
Marco de Vincenzo ile Genç ve Eklektik Bir Etro

Kısa bir süre önce Etro’nun kreatif direktörlüğünü devralan Marco de Vincenzo’nun ilk koleksiyonu için yeni hedefi belli; genç ve eklektik bir Etro. Şimdiye kadar kendi içinde adeta bir saltanat gibi işleyen moda evini devralan Vincenzo, dışardan gelmiş bir göz olarak markaya yeni bir vizyon kazandırmayı hedefliyor. 

Sicilya doğumlu Vincenzo “Cesur atılımlar benim tarihimin bir parçası” diyor. “Deneyimimin, ağırlıklı olarak hazır giyim ile tanınan bir marka için faydalı olabileceğini düşünüyorum” sözleriyle de markanın yeni stratejisini ve ortak vizyonlarını tanımlıyor tasarımcı.

Vincenzo’nun kreatif direktörlüğü kapsamında, geçmişte cesur malzeme kullanımını ustaca teşvik etmesi göz önüne alındığında, Etro’nun kumaş zenginliğiyle olan muazzam harmonisini göz ardı etmek oldukça zor olacak. Etro’nun desen ağırlıklı kumaşlarını kullanarak bu vizyona yeni tasarımlar entegre etmeyi hedefleyen tasarımcı, “Kodlar, ancak onları yenileyecek cesaretiniz varsa hayatta kalır.” sözleriyle de yapmak istediklerinin altına kısa bir özet düşüyor. Bu yenilenmenin tam olarak nasıl görüneceğine dair çok az bilgi sunmakla birlikte “müşterilerin ne bekleyebilecekleri” sorulduğunda, tasarımcının yanıtı canlandırıcı bir şekilde basit: “Genç ve eklektik bir dil.”

Daha önce Fendi’de de bir vizyon değişimine öncülük etmiş olan Vincenzo, bu konuda bir tasarımcı ve bir direktör olarak ne kadar profesyonel olduğunu kanıtlamıştı. Aynı vizyonu Etro’da sürdürmesini bir kader oyununa bağlıyor ve üzerine düşen görevi sanat, yaratıcılık ve bağlılıkların kimyası ile kusursuz biçimde yerine getirebildiğini gösteriyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS