Globemaster: Impeccable Harmony between Design and Function

NewsApril 4, 2016
Globemaster: Impeccable Harmony between Design and Function

Göz kamaştıran şıklığın ve performansın birbirleriyle yarıştığı, Globemaster, 2015 Basel Fuarı’nda Omega’nın en önemli modellerinden biriydi. Bu modeli gerçekten eşsiz yapan şey dünyanın ilk master chronometer saati olmasıydı.

Tutkulu bir tavrın temsilcisi olan bu yenilikçi seri, sınırlarını aşmaya devam ediyor. Üzerinde oldukça konuşulan Globemaster,dikkatleri üzerine çekecek başka bir özelliği ile geri dönüyor.

Seçkinliğin örneği, kusursuz tasarımıyla Globemaster Annual Calendar makinesinin ardındaki ilhamını; Pie Pan kadran üzerindeki 12 bölümden alıyor. Kadran üzerindeki cilalı mavi kol içerisinde bulunduğumuz ayı işaret ediyor.

41 mm çelik kasa üzerindeki cilalı yivli çerçeve, çizilmelere karşı dayanıklı tungsten karbürden üretilmiş. Mavi renkli ve cilalı akrep-yelkovanı ve mavi indeksler aynı zamanda Super-Luminova kaplı. Kadranın göz alıcı etkisi farklı ışık düzeyleri altında daha da belli oluyor.

Ana saniye kolu, Omega logosu, Constellation yıldızı ve kadran üzerindeki yazılar da yine maviden oluşuyor. Bu renk temasını tamamlamak içinse tasarım, paslanmaz çelik tokayla, gücün timsali timsah derisi mavi renkte kordon ile zenginleştiriyor.

Globemaster Annual Calendar’ın önünde ve arkasında safir kristal cama yer verilmiş. Saatin ön yüzünde kullanılan bombeli safir kristal cama yansıma önleyici kaplama uygulanmış.

8922 kalibre kullanılan yeni Omega Co-Axial Master Chronometer 25,200 vuruş ile çalışıyor ve 55 saat güç rezervine sahip. Saat ile birlikte verilen Master Chronometer sertifikası da saatin İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından yapılan sekiz testi başarıyla geçtiğini kanıtlıyor. Silikon balans yayına sahip saat aynı zamanda 15000 gauss anti-magnetic özelliğini de içinde barındırıyor. Saatin su geçirmezlik değeriyse 100 metre.

Tüm bu özellikleriyle hiç kuşkusuz, mekanik saatte kusursuz bir deneyim arayanların yeni gözdesi: Globemaster.

Author: Tutku Çetinkaya

RELATED POSTS