GUCCI LIDO – sun kissed days and salty breezes…

NewsApril 25, 2024
GUCCI LIDO – sun kissed days and salty breezes…

Gucci, kıyı yaşamının büyüleyici cazibesinden ve İtalya’nın sahil şeritlerindeki plaj kulüplerinden ilham alan Gucci Lido koleksiyonunu tanıtıyor. 

Anthony Seklaoui tarafından çekilen kampanya, bir kaçış duygusunu somutlaştırıyor ve mevsimin canlılığını ve neşesini kutluyor. Neşeli ve rahat bir atmosferi rafine bir zarafetle yansıtan İtalyan plaj kulüplerinden ilham alan Gucci, 1960’larda seyahat için bir dizi bavul ve aksesuar yaratıyordu. 

Bugün bile, hali vakti yerinde İtalyanlar öğleden sonralarını geçirmek için sahile yakın bir tatil köyüne gider, rahat ve şık kıyafetler giyer ve kemer, eşarp ve mokasen ayakkabılarla aksesuarlarını tamamlarlar.

Görünüşlerinden ve plajı temiz tutmak için sandaletlerini değiştirmek gibi terbiyeli davranışlarından gurur duyarlar. Özel ve seçkin iyi vakit geçirme aurasıyla kulüp evi atmosferi, Lido koleksiyonunu tasvir eden reklamlarda hitap edilen idilin temel bir unsurudur. Soluk doygun renkler, karanfiller ve masmavi ile kırmızı ve yeşil, 60’ların İtalyan ihtişamını anımsatırken, seçkin bir binicilik baskısı, o dönemin birçok uluslararası jet sosyetesinin elit bir tatil beldesine at götürdüğü veya sahilde ata bindiği gerçeğine ince bir gönderme yapıyor.

Gucci Lido, sofistike mayolardan tatil kıyafetlerine kadar lüksü konforla harmanlayan bir dizi zamansız parça sunuyor. Kampanya kapsamında, House’un imzası niteliğindeki el çantası serilerinin yeni yorumları ön plana çıkıyor. İkonik Gucci Jackie ve GG Marmont çantalar, hasır efektli rafya ve kanvas çeşitleriyle yeniden tasarlanarak yaz estetiğini mükemmel bir şekilde tamamlayan rahat bir cazibe yayıyor. Ayrıca, Gucci Luce ve Moon Side çantaları gibi renkli GG kanvas aksesuarları koleksiyona eğlenceli bir dokunuş katarken, neon detaylı aksesuarlar klasik motiflere modern bir dokunuş katıyor. 

Gucci Lido’nun özü, dünyanın en ünlü tatil yerlerinden bazılarında bir dizi mağaza içi pop-up ile hayat buluyor. Porto Cervo ve Capri’den Hamptons ve Saint-Tropez’e kadar her yer, koleksiyondaki canlı parçaları sergilemek için mükemmel bir zemin oluşturuyor. 

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS