Gucci, Paige Powell’ın Anılarına Özel Kitap Serisi

NewsApril 27, 2019
Gucci, Paige Powell’ın Anılarına Özel Kitap Serisi

Gucci, fotoğraf sanatçısı Paige Powell’ın 1980’lerde Harlem’den SoHo’ya uzanarak 20. yüzyılın sanat sahnesini belgelediği fotoğraflarından oluşan kitap serisi Paige Powell’ı hayata geçirdi.

Paige Powell, Andy Warhol için yakın bir sırdaş olurken aynı zamanda Keith Harring ve flört ettiği Jean-Micheal Basquiat gibi isimlerle beraber 20. yüzyılın sonlarına doğru şehir merkezindeki sanat sahnesinin müdavimlerinden biri olarak tüm önemli anları da kayda geçirdi.

Dashwood Kitapçılık tarafından yayımlanan serinin sanat yönetmenliği Nathanial Kilcer, editörlüğü ise Kim Hastreiter tarafından üstlenilmiş. Seri, Beulah Land isimli sanat mekanı için 1984 yılında Paige’nin yarattığı görsel bir hatıra defteri enstalasyonu olan Beulah Land, bir hayvan aktivisti olarak görselleştirdiği Animals, Paige’in kapsamlı şekilde kayıt altına aldığı bir konu olarak Artists Eatingve fotoğrafçının kendisi ve hayatı hakkında yazılmış olan Paige Powellisimli dört kitaptan oluşuyor.

Kitaplarda, David Bowie, Leo Castelli, Alba Clemente, George Condo, Bill Cunningham, Edit DeAk, Jeffrey Deitch, Matt Dillion, Vincent Gallo, Debbie Harry ve daha birçok ismin Paige tarafından çekilmiş nadir ve hiç gün yüzüne çıkmamış fotoğraflarına rastlayabilirsiniz.

 

Author: Jale Öner

RELATED POSTS