Gucci’den Pozitif Adımlar

NewsJune 12, 2020
Gucci’den Pozitif Adımlar

Gucci’nin çevre ve insanlar için olumlu değişim yaratma konusundaki kararlılığı devam ediyor! Gucci Equilibrium, bugünün dünyasında giderek kritik hale gelen konular etrafında tartışmalara yol açarak; çevre, insan ve kültürler adına olumlu gelişmeler yaratmayı hedefliyor.

Hedefleri doğrultusunda Gucci Equilibrium’un web sitesi ve Instagram’ını yenileyen marka, çevreye verilen zararı en aza indirmeyi amaçlıyor. Modadaki sürdürülebilirlik haraketlerine katılan Gucci, 2019 yılında karbon ayak izinde %21 oranında bir düşüş yaşandığını duyurmuştu. Bu veri, modaevinin hedefleri doğrultusunda ilerlediğinin bir göstergesi oldu.

Çevre dostu adımlarının yanı sıra, birlik ve beraberlik duygusu içinde bir topluluk oluşturmayı hedefleyen marka, #GucciCommunity altında bütün bireylerin otantik ve farklı benliklerini ifade etmelerini destekliyor. Şirket olarak insanlar adına daha pozitif bir yaklaşım belirlediklerini dile getiren Gucci Başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri, değişim için aktif olarak çalışmanın önemini de vurguluyor. Güncel olaylar ışığında ise ırkçılıkla olan mücadelede daha kararlı olduklarını belirtiyor.

https://www.instagram.com/p/CBL9tDpjZQa/
Author: İrem Atayık

RELATED POSTS