GUCCI’den Yeni Plan

NewsJune 1, 2020
GUCCI’den Yeni Plan

Her alanda yaşanan dönüşümler gibi moda sektörü de kendi içinde birçok dönüşüme uğradı. Ertelenen ve sanal defileler derken bazı markalar ise kendi takvimlerini yaratmaya başladı. Yıl içinde ikisi kadın ikisi erkek ve bir de Cruise koleksiyonu olmak üzere 5 defile gerçekleştiren Gucci artık 2 defile ile ilerleyeceğini belirtti.

Moda endüstrisinde yıllardır yavaşlama konusu konuşulmakta fakat yavaşlamanın aksine her geçen gün artan rekabet söz konusu. Daha fazla koleksiyon, daha fazla gösteriş derken bitmek bilmeyen bir tüketim ile karşı karşıya geldik ve pandemi süreci bunları gözden geçirmemize yardımcı oldu. Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele’in dijital ortamda gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Gucci ile ilgili alınan yeni kararlar duyuruldu. Moda dünyasının yeni bir düzene sokulmasının zorunlu olduğunu ve geleceğin geçmişten farklı olması gerektiğini söyleyen Michele, ekibi ile birlikte yeni bir düzene girdiklerini belirtti. Karantinada hiç olmadığı kadar boş vakte sahip olduğunu dile getiren Michele, Instagram hesabı üzerinden bu süreçte aldığı notları ‘‘Notes from Silence’’ olarak paylaştı. Yazdıklarında bu krizin sebep olduğu dönüşümün aciliyetinden bahsederken aşırı performanstan uzakta yeni bir yol inşa etmeye karar verdiğini dile getirdi.

Michele bugünlerde 17 Temmuz’da gerçekleşecek Milano Dijital Moda Haftası için çalışmalarını sürdürüyor. Cruise koleksiyonunun yer alacağı bu dijital moda haftası Gucci’nin yeni dönemine dair bir ipucu olacak. Alınan yeni kararlar ve tüm bu dönüşümlere rağmen Alessandro Michele gelecek için iyimser olduğunu söylüyor ve yenilenen kapasitemizle yarınları güçlü bir şekilde inşa edebileceğimize inanıyor.

https://www.instagram.com/p/CAkszCYpBJV/?utm_source=ig_web_copy_link
Photo Credit: GUCCI FALL WINTER 2020 WOMENSWEAR


Author: İrem Atayık

RELATED POSTS