In The Memory of The Legend

NewsFebruary 19, 2016
In The Memory of The Legend

Montblanc, Great Characters serisi ile unutulmaz bir ismi daha ağırlıyor. Popun ikonik ismi Andy Warhol, yeni Montblanc üretimlerinde bir kez daha kendine hayranlık uyandırıyor. Provokatif tarzıyla bilinen; ressam, fotoğrafçı ve yapımcı kimliklerinin her birinde unutulmaz eserler ortaya koyan Warhol, Montblanc’ın yeni tasarımların- da ikonikleşen işleriyle anılıyor.

Serinin ilk ilham kaynağı olan “Campbell’ın Çorba Konserveleri” işinin kalemin kapağına işlenmesi, alışılmadık bir tasarımı da beraberinde getirirken, aynı parçanın altından üretilen ve rodyum kaplanan ucundaki dolar motifi, Warhol’un ünlü “Dollar Sign” çalışmasının izinde. Kapağın üst kısmında ise Warhol’un unutulmaz sözlerinden biri yer alıyor: “Art is what you can get away with”.

İsmini Warhol’un doğum yılından alan Limited Editi- on 1928 ise sanatçının 1964’te ortaya çıkardığı Flowers yapıtını günümüze taşıyor. Kapaktaki dört çiçek motifi bu noktada hemen dikkat çekerken, uçtaki dolar işaretine bu kez alt kısımda yer alan barkod figürü eşlik ediyor. Kalemin kapağında ise yine oldukça çarpıcı bir Warhol sözü yer alıyor!

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS