Kan, Ter ve Sim: Glow!

NewsJune 26, 2017
Kan, Ter ve Sim: Glow!

Permalı saçlar, parlak mayolar ve güreş… Bunları aynı cümle içinde duymaya alışkın değilseniz sizi Glow’la tanıştıralım.

Netflix hesabınızdaki tüm dizileri tükettiyseniz size güzel bir haberimiz var: Yeni komedi dizisi Glow, bu yazı kurtaracak gibi görünüyor. 1986’da yayınlanan düşük bütçeli kadın güreşi programı Gorgeous Ladies of Wrestling’den esinlenen Glow, o programdaki oyuncu-güreşçilerden biri olan Ruth Wilder‘ ın hayat hikayesini anlatıyor. 1980’li yılların Los Angeles’ında para kazanma hayalleriyle seçmeden seçmeye koşan Ruth, bir anda kendini kadın güreşi dünyasının tam ortasında buluyor.

Orange is the New Black ve Weeds dizilerinin yazarı Carly Mensch ve Homeland’de imzası olan Liz Flahive’nin son projesi Glow’un başrolünde Mad Men ve Community’den tanıdığımız Alison Brie ve komedyen Marc Maron oynuyor. Güçlü kadroyu bir yana bırakırsak diziye bayılmak için bir başka nedense dizinin glam 80’ler tarzı. Derin kesimli parlak dansçı mayoları, neon tozluklar, hayalinizdeki mükemmel mom’s jeans ve düşünebileceğiniz en kabarık permalar… İtiraf edelim, dizinin sesini kısıp sadece 80’ler modasının tadını çıkarmak için bile izleyebiliriz.

Author: Gamze Kantarcıoğlu

RELATED POSTS