Let’s take a rain check, Upper East Siders!

NewsMay 28, 2020
Let’s take a rain check, Upper East Siders!

“Hey Upper East Siders! Gossip Girl here: Your one and only source into the scandalous lives of Manhattan’s elite. The word is spreading faster than the virus, before we say, we say… You know you love me, xoxo”

Gossip Girl’den mesajınız var. Kristen Bell’in efsanevi seslendirmesiyle 6 sezon boyunca ekranlarımızı kasıp kavuran gençlik dizisi, 8 yıl önce ekranlarımıza veda etmişti. Yeni sanal platform HBO Max’in direkt sezon onayı vermesiyle yeniden dirilen Gossip Girl evrenimiz, 2020 yılında ekranlara dönmesi beklenirken, birçok sektörü etkilediği gibi, film ve televizyon sektörünü de kalbinden vuran korona dalgasından kaçamadı ve 2021 yazına ertelendi.

Gençlik dizisi dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan 2000’lerin kült yapımı, yayın hayatı boyunca bizi Manhattan’ın skandalı bol gençlerinin elit hayatlarına davet etmişti. Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford ve Ed Westwick gibi ünlü isimler tarafından canlandırılan ve Blackberry ekranlarında sanal terörün en sosyetiğini yaşayan gençlerimize veda etmiş olsak da, kendilerinin hala yeni dizide hayatlarına devam ettiğini söylemeden geçmeyelim. Zamanında yarattıkları moda, skandal ve aşk şölenini yeni kadroya teslim ettikleri gerçeği üzücü olabilir evet, ama unutmayın, orijinal ekibi konuk olarak Met’in merdivenlerinde tekrardan görüp göremeyeceğimiz hala gizemini koruyor.

Gelin biz de o sırada, skandalın yeni yüzleri olacak yıldızlarımıza merhaba diyelim: Emily Alyn, Whitney Peak, Eli Brown, Thomas Doherty ve Jason Gotay! Yeni bir sayfa açılıyor oluşu, kalemin eski olmadığı anlamına gelmiyor. Dizinin orijinal yaratıcılarının geri döndüğü bu projede, yazarlar Constance Billard’ın koridarlarının yenileşen dünyanın kapısını sonuna kadar aralayacaklarının mesajını veriyorlar. Skandalın kanun olduğu New York sokakları, yeni kadrodan da anlaşıldığı üzere her zamankinden daha çeşitli ve kapsayıcı. Elit New York kültürünün ırk, cinsiyet ve cinsel kimlik kavramlarının da üzerine taşınacağı bu yeni dönemde, riskler ve sırların her zamankinde de büyük olacağını düşünmeden edemiyoruz.

Geçen senelerle beraber gelişen teknoloji ve sosyal medyayla adeta herkesin küçük “Gossip Girl”lere dönüştüğü bu yeni dünya, tabi ki moda konusunda da tüm ihtişamıyla geliyor. Dudak kremlerinizi hazırlayın, çünkü dizinin stilisti Eric Daman’ın dönüşüyle, güncel moda kurallarının yeniden yazılacağı dudak uçuklatıcı sahneler geçmişin size bir sözü.

2021 yazının kapımızı çalmasını beklerken; Paris’ten makaronlar, Roma’dan eşarplar ve New York’tan kırık kalplerin özlemiyle yanıp tutuşuyorsanız, nefesinizi tutun ve kendinizi tekrardan orijinal kadronun büyüsüne bırakın. Eğer “bir dizi iki kere izlenmez” kulübündeyseniz, merak etmeyin, Gossip Girl herkesi olduğu gibi sizi de izliyor. Bırakın şu anda internette yeni bir çılgınlık haline gelmiş Gossip Girl “meme”leri sizi kahkahanın elit çizgisine çeksin…

Görsel: Glamour
Author: Doruk Güneş

RELATED POSTS