LOEWE SS25 – Sculpturally attractive.

NewsJune 24, 2024
LOEWE SS25 – Sculpturally attractive.

Jonathan Anderson’ın modern siluetler, zarif vurgular ve ulaşılabilir stil kullanımı, ikonik LOEWE ev kodlarının sınırlarını genişletiyor. Anderson, İlkbahar/Yaz 2025 için daha küçük ve daha büyük ölçekleri araştırıyor ve çok radikal, dikey bir siluet ile karşımızda.

LOEWE sezonu, ince forma doğru eğilirken dokuyu ve hacimdeki değişimini vurgulayan siyah özel dikim bir takım elbise ile tanıtıyor. Uzun oxfordları ile tüm takım ince bir siluete bürünüyor. İlk bakışta detaylar seyrek gibi görünse de Anderson’ın ince kalite ve bastırılmış lükse gösterdiği özen, her parçanın özenli hassasiyeti ve küçültme sanatında kendini gösteriyor. Koleksiyonun ana özelliği, parçaların hareket ile değişmesiydi.

Pantolonlar öne doğru itilirken, bir palto önden açılıyor ve uzay ve zamanda yerinde kilitleniyor. Farklı zamanlar için, örme pantolonlar ve metal dokuma atletler bir tür zırh görevi görüyor. Sedef bir üst yakalamak için lüks malzemeler kullanıldı. LOEWE’nin takma adı, yüzü izleyiciden gizleyebilen veya yüzün ortasına bir çizgi çekebilen başlığa takılan uzun tüylerle uyumlu dramatik bir üste dönüşüyor. Affedici yakalar ve kontürler, Puzzle ve Pebble yumuşak hobo çantalar gibi klasik LOEWE ürünleri için yeni bir tavırla birleştirildi.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS