Louis Vuitton Men SS25 – ‘Le Monde est à vous’

NewsJune 24, 2024
Louis Vuitton Men SS25 – ‘Le Monde est à vous’

Kültüre bir övgü, insanlığa bir övgü, detaylara duyulan bir aşk… Sembolik bir yer: La Maison de l’Unesco (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü), eğitim, bilim ve kültür alanlarında uluslararası işbirliği yoluyla dünya barışını korumak için çalışan bir Birleşmiş Milletler kuruluşu. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra tasarlanan ve 1958’de açılan bu modern mimari sembolü bir gün bile yaşlanmadı.

Koleksiyonun ana hedefi, dünya üzerinde yaşayan her insanı onurlandırmaktır. Pharrell ve Louis Vuitton, üzerinde yaşadığımız gezegene kartal gözüyle bakarak Paris’i dünyaya taşıyor ve LV’nin küresel zihniyetiyle dünya toplumunu birleştiriyor.

Programda Pharrell, hayatın her kesiminden izleyicileri ve yaratıcıları bir araya getirerek, maison’un merkezinde yer aldığı dünya çapındaki ağ içinde kapsayıcılık hissini teşvik ediyor. Louis Vuitton’un kültürüne uygun olarak, seyahat tekrarlanan bir konuydu. Modern gezgin, küresel züppe için ilham kaynağı oldu.

Özellikle havadaki pilotlar, uçuş takımlarından kırpılmış ceketlere ve bombardıman uçaklarına evrilen üniformalar için birincil ilham kaynağı oldu. Başlangıçta koleksiyon, koyu siyah tonlardan toprak rengi kahverengi ve grilere uzanan tek renkli bir yapıya sahipti. Ancak, ilerledikçe, dünyanın ikonik yeşil ve mavisinin daha canlı bir yorumunu sunarak evin küresel perspektifini vurguluyor, yeni tonlar ve tasarım unsurlarıyla Damier ve kamuflaj deseni modernize edildi. Tasarımlar, Pharrell’in performans sırasında giydiği ceketinde de görüldüğü üzere, piton kumaşından esinlenerek bir yılan-o-flage motifine dönüştürüldü. Tasarımlar, kamuflaj çözgüsünü bir flage haritası motifine dönüştürerek küresel fikri daha da vurguluyor. Koleksiyon ayrıca güçlü bir futbol temasına da sahip.

Orijinal bir soundtrack: elbette evin efendisi tarafından üretilen üç parça. Pharrell Williams’tan “Triumphus Cosmos”, Clipse’ten John Legend ile birlikte “Birds Don’t Sing” ve Adekunle Gold, Pharrell Williams ve Niles Rodgers’tan “Falling Up”. Voices of Fire korosu ve L’Orchestre du Pont Neuf tarafından icra edilmiştir.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS