Luminor 8 Days Set

NewsApril 14, 2016
Luminor 8 Days Set

1993 yılında ticari üretime geçen Officine Panerai, 1997 yılında Richemont Group’un bir parçası olan Vendôme’a katıldı. Arada geçen yıllarda çok limitli sayıda üretim gerçekleşti ve bu modeller de koleksiyonerler piyasasında en çok arananlar arasına girmeyi başardı. Officine Panerai nefes kesen koleksiyonlarına ilgi çekici hikayeler katmak için kendi geçmişinden ilham almaya devam ediyor ve Vendôme öncesi dönemden ilham alan, 500 adet üretimle sınırlı ve iki modelden oluşan yeni Luminor 8 Days Set’i, saat tutkunlarının beğenisine sunuyor.
Panerai için solaklara özgü saat yapma geleneği 1940’larda başlamıştı. İlk kez solak versiyonuyla piyasaya sürülen Luminor Black Seal ve hem özgün hem de son derece nadide olan mavi ibre ve indeksli beyaz kadrana sahip Luminor Daylight. Saatler vintage Luminor modellerinin kutularından ilham alınarak tik tabanlı şeftali ağacından hazırlanmış ve içerisinde Panerai saatlerinin ve enstrümanlarının kullanıldığı, İtalyan Kraliyet Donanması’nın özel kuvvetlerine has bir SLC (iki kişilik yavaş denizaltı) modeli mevcut.

İlhamını tarih öncesi öncesi dönemden alan, Luminor Black Seal ve Luminor Daylight kuşkusuz saat severlerin ilgi odağı olacak.

Author: Tutku Çetinkaya

RELATED POSTS