Make Vintage Phones Great Again

NewsNovember 29, 2023
Make Vintage Phones Great Again

Hepimiz biliyoruz ki moda dünyası vintage’in popülaritesi ile yakıp kavruluyor ancak çocukluğunu, gençliğini 2000’lerde geçiren koca bir neslin hatırlayacağı gibi bu çılgınlık Samsung’un Galaxy Z Flip 5 modeline de sıçrıyor ve haute couture evlerinden Maison Margiela ile eski günlerdeki gibi bir iş birliğine imza atıyorlar.

Eski günlerdeki gibi diyoruz zira telefonlar ve haute couture evlerinin daha önce iş birliklerini onlarca kez şahit olduk. Bunların en başında 2008’de Prada ve LG hafızamıza kazılırken 2011 yılında Dior ile Andorid’in ilk dokunmalı telefonu ile yaptıkları iş birliğindeki 640 karatlık kristallerle kaplı olmasını ne kadar istesek de unutamıyoruz. Steve Jobs’ın tüm dünyayı iPhone’larıyla ele geçirerek bu özel iş birliklerin tam elveda demişken bu ultra lüks dokunuşlarla buluşan telefonların mazisini şimdi Maison Margiela ve Samsung iş birliği sayesinde yeniden hatırlatıyoruz.

Moda ve teknolojinin buluştuğu bu dev tasarımda markalar kendi kişisel kimliğini ve ifade anlayışlarını ortaya koymalarını hedeflediklerini dile getirdi. Maison Margiela ceketinin temel unsurlarını taşıyan Galaxy Z Flip5 Maison Margiela Edition yarı transparan bir efekt kullanarak telefonun detaylarla zenginleştirilmesini sağlıyor. Telefonun yanı sıra tasarlanan siyah deri ve kumaş üzerindeki logosuyla birlikte ‘Flap Leather Case’ ve özel paketlenme stili Maison Margiela’nın avantgarde ancak lüks ruhunu yansıtıyor. 

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS