Miu Miu Literary Club – a cultural affair, an ode to the woman, to creativity, to poetry, to life…

NewsApril 3, 2024
Miu Miu Literary Club – a cultural affair, an ode to the woman, to creativity, to poetry, to life…

Hikayelerimizi anlattığımız, kutladığımız, geçmişi hatırladığımız, kendimizi eğlendirdiğimiz ve geleceği hayal ettiğimiz birçok yolla ifade edilen canlı bir toplumun can damarı.

MIU MIU, Writing Life adını verdiği ilk Edebiyat Kulübü’nün açılışını duyurmaktan heyecan duyuyor. 

Bu iki günlük etkinlik, Sibilla Aleramo ve Alba De Céspede’nin eserlerini incelerken, ilgi çekici sohbetleri teşvik edecek ve canlı performanslar ve eğlence sunacak. Etkinlik, markanın edebiyat salonlarından, sanatçı kolektiflerinden ve geçmişten günümüze kadın deneyimlerinin yazılı kelimeler aracılığıyla keşfedilmesinden ilham alarak modern fikirlere olan bağlılığını sergiliyor.

Edebiyat Kulübü’nde tanıtılacak romanlar, Aleramo’nun ilk baskısı 1906 yılında yapılan Bir Kadın ve De Céspedes’in 1952 yılında yayımlanan Yasak Defter adlı romanları olacak. Yarım asır arayla yazılan bu iki kitap, yazmanın kadınların arzularını, düşüncelerini ve ideolojilerini ifade etmelerine nasıl yardımcı olabileceğini, bağımsızlık duygusuna nasıl yol açabileceğini ve gelecek nesillere nasıl ilham verebileceğini güçlü bir şekilde göstermektedir.  

Etkinlik, Miu Miu’nun kendine özgü kimliği için çok önemli olan tarih ve eğitim anlayışının yanı sıra çağdaş kadınların yaşamlarını da güvenle teşvik edecek. 

Etkinlikte, saygın yazar ve araştırmacı Olga Campofreda’nın katkılarıyla, kadınların toplumsal konumlarını güvenle irdeleyen ve annelik, aile ve kariyer gibi temaları inceleyen bir dizi panel ve performans yer alacak.

Çağdaş yazarlar, yaratıcılık ve gündelik yaşam üzerine sohbetlerde geçmişin edebi büyükleriyle bir araya gelecekler.

Amaç geleceği yükseltmek. 

Panelistler arasında Pulitzer Ödülü sahibi Jhumpa Lahiri, İtalyan yazar ve Strega Ödülü finalisti Claudia Durastanti, eleştirmenlerce beğenilen yazar Sheila Heti, İtalyan yazar ve 2011 Campiello Opera Prima ödüllü Viola Di Grado, Booker Ödülü uzun listesinde yer alan yazar Selby Wynn Schwartz ve Çin doğumlu İngiliz romancı, anı yazarı ve film yapımcısı Xiaolu Guo yer alıyor. Moderatörler arasında yazar ve küratör Lou Stoppard ile yazar, yayıncı ve gazeteci Zing Tsjeng de yer alacak. 

17 ve 18 Nisan tarihlerinde, saat 15:00 ile 21:00 arasında, Circolo Filologico di Milano olunabilecek en doğru yer.

Author: Murat Şentürk

RELATED POSTS