Miu Miu Upcylced

FashionNewsSeptember 15, 2022
Miu Miu Upcylced

Sürdürülebilir ideolojilerin peşinde koşan ve buna yönelik tasarımlara yer vermeye devam eden Miu Miu, dünyanın her tarafından özenle toplanan vintage parçaları, benzersiz bir el işçiliği ile modifiye ediyor. Sonbahar/Kış 2022 sezonu için tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen deri ceketler, kullanılmış kıyafetlere yeni bir yaşam veren Miu Miu Upcycled girişimi adı altında dünya ile buluşuyor.

İkinci el stili benimseyen vizyonerlerden biri olan Miuccia Prada ‘Miu Miu Upcycled’ adlı yeni bir girişimle mevcut kültüre bir dokunuş yapıyor ve kullanılan parçaların yeniden kullanımına dair serbest bir atmosfer oluşturuyor. Miu Miu, bu koleksiyon ile ikinci el parçaların yeniden satışını teşvik ediyor ve döngüsel ekonomiye büyük bir katkı sunuyor. Değerli kristaller, piton baskılı deriler ve saten kurdele süslemenler ile Miu Miu Upcycled ceketler, bu sezon feminen bir görünümü ön plana çıkarıyor. Antika motorlar ve parlak metal malzemelerin yer aldığı bu yeni kampanyaya, oyuncu ve model Esther McCregor, Even Anderson ve Mame Bienta Sane eşlik ediyor. Miu Miu’nun Upcycled ceketler, onları giyenlerin hikayelerini anlatıyor ve bununla birlikte yepyeni hikayeler yazma imkanı sunuyor.

Miu Miu’nun kalbindeki paradoksu somutlaştıran, uzun süredir erkek alt kültürü ve asi gençlikle ilişkilendirilen deri ceketlerin ikonik silüeti, kontrast oluşturan malzemelerde kadınsı ve 1920’lerden ilham alan yakalarla süsleniyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS