Nike Well Festival – Sınırlarını aşmaya hazır mısın?

NewsApril 18, 2024
Nike Well Festival – Sınırlarını aşmaya hazır mısın?

Hareketin akışında beden ve zihnin yaşamı iyileştirici etkileri bir festival halinde toplanırsa ne mi olurdu? Size Nike Well Festival’den bahsedelim! Sınırlarını aşmak, kendi zihnin ve bedenin arasındaki mükemmel uyumu yakalamak ve yaşadığımızı hissettiren yeni tecrübeler kazanmak… Bu motivasyonların ortak buluştuğu nokta ise, akışta olmak. Anda kalmak ve iyi yaşamdan ilham toplayarak gün boyunca çeşitli atölye ve eğitimler eşliğinde, farklı disiplinlerin ortak amaçlar uğrunda toplanmasını kutlanıyor. 

“Gün boyu bizi neler bekliyor?” Diye soracak olursanız; hareket ve iyi yaşam konularını işlerken günümüze, Tarihi Yarımada boyunca koşarak başlıyoruz. Boğazın serinliği ve baharın ışıltısı gün boyunca bizimle. İlk adımlar atılırken, tamamen kişisel dinginliğe odaklanmış bu alanda, temiz hava içimizi dolduracak. Hareket burada bitmiyor, müziğin etkisi altında kalarak momentumu arttırıyoruz. Urban Active liderliğinde, pedallar dönüyor ve dönüyor. Ardından dans ve fonksiyonel antrenmanların olağanüstü bir harmanı “Sıra Dışı bir Antreman” ile Nike Well Collective Eğitmenleri ve dans eğitmeni Sertan Tutar sahneyi devralacak. 

İç dünyamız, dışarıdaki hareket ile bütünleşiyor. Cihangir Yoga ve Chris Chavez tarafından kurgulanmış art arda gerçekleşecek Enerjik Yoga Akışı ve Kolektif Meditasyon seanslarında, ruhumuz da bu dinamik akışa dahil olacak. Arka arkaya gerçekleşecek bu iki seans adeta yapboz parçaları gibi birbirini tamamlıyor diyebiliriz.

Tamamen kişimize ayrılmış bir gündeyiz. Zen ve kendine iyi bakmak adına ayrılmış bir gün… Tam bu noktada festivalin kalbi Zen Odası devreye giriyor. İç dünyamızın yenilemek adına Nefes Terapisi, Aromaterapi Atölyesi ve Hareket Terapisi sakinlik ve dinginlik dolu seanslar sunacak. Derin bir nefes alıp, dış dünyanın dertlerinden soyutlanmak için birebir.

Ruh, beden ve akıl doygunluğa erişene kadar buradayız. Festivalin üçüncü alanında ilham veren konukların buluştuğu panel ve söyleşiler bizi karşılıyor. Bu tarafta sabahımıza, Bahar Bambi’nin kişiselleştirme atölyesi ile başlayarak yaratıcı kaslarımız üzerine çalışıyoruz. Bahar’ın tasarımları arkasından yansıyan ilham ile kişiselleştirilecek ironik Nike Bra, bütünsel fitness yolculuğumuza yeni bir yoldaş olacak.

Zeynep Üner’in moderatörlüğünde, “İyi Miyiz?” sohbeti bizi karşılıyor.  “İyi hissetmek, iyi yaşamak yalnızca hareket etmekle mümkün mü? Yoksa hareket etmek bu denklemin yalnızca bir parçası mı?” Sorularının cevabını Zehra Güneş, Ahsen Eroğlu ve Sinem Kobal ile arıyoruz. Hemen ardından sohbet kendini bir panele çevirerek yeme davranışları ve duyguların beslenme üzerindeki ilişkisi “Galiba Duygularımı Yedim”  başlığı altında toplanıyor. Zeynep Üner’e bu sefer beslenme davranışları uzmanı Pırıl Şenol, olimpik boksör Busenaz Çakıroğlu ve içerik üreticisi Cansu Akın eşlik edecek.

Anda kalıyoruz, andan çıkıyoruz, akışa teslim oluyoruz, Melikşah Altuntaş sahneyi devralıyor ve “Burada, Anda, Akışta” kalıyoruz. Mindfulness konseptinden esinlenerek kendi yansımamızı ve dünya içinde kendimize tanıdığımız alanlara doğru bir keşif yolculuğu… Bu yolu Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Mine Özgüle bizler ile yürüyor.

Nike Well Collective kapsamında düzenlenen festival Londra, Dubai ve Johannesburg’dan sonra boğazın eşsiz manzarası eşliğinde İstanbul ile buluşuyor. 4 Mayıs’ta The Peninsula İstanbul’da gerçekleşecek Nike Well Festival’e katılım tamamen ücretsiz.

Festival hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve kayıt formuna ulaşmak için Nike Well Festival Kayıt Formu’na göz atabilirsin! Herkese yeterli alan sağlamak adına link üzerinden favori 3 programını seçip yalnızca onlara kayıt olmanı hatırlatmak isteriz. Merak etme, gün boyu festivalde keyifli vakit geçirebileceğin mini atölyeler, cilt analizi alanı ve yemek alanı gibi bolca aktivite seni bekliyor olacak!

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS