“Open Door” ile Büyüleyici Evler

DesignMarch 18, 2021
“Open Door” ile Büyüleyici Evler

Architectural Digest’in Youtube kanalı “Open Door”, moda tasarımcısından şarkıcısına, sporcusundan oyuncusuna ve modeline birçok ünlüyü yaşadıkları evde birkaç dakikalığına gezi rehberi haline getirirken biz de meraklı turistler gibi ekranın başından ayrılamıyoruz. Evlerini eşsiz kılan tasarım teknikleri ve yeniliklerden bahsederken her biri kariyer yolculuklarını başarılı şekilde sürdürenlerden oluşan seçilmiş insanların kapalı kapılar ardındaki hayatlarına tanık oluyoruz.

Inside Kendall Jenner’s Cozy L.A. Hideaway

Kendal Jenner bizi Los Angeles’ta doğayla iç içe eviyle tanıştırıyor. Her bir bölümü yaşayışına uygun şekilde renove edilmiş ev, ufak detaylarıyla göz kamaştırıyor. Özel seçilmiş mermer taşları, hediye edilmiş rönesans İtalya’sından kalma kapılar, renkli mi renkli sanat eserleri ile Kylie Jenner evinin tasarımını yaşanmışılıklarla donatmış isimlerden.

Taxidermy – Filled Home

Özel vintage zevkleri ve yaşayışıyla 21. Yüzyıl’da doğduğuna inanamayacağımız modern burlesquein kültleşmiş isimlerin Dita Von Teese bizleri her bir eşyası birbirinden gösterişli ve renkli olan evinde bir tura çıkarıyor. Von Teese’in her eşyası antikacılardan birebir seçtiği veya Paris’te bir otelde görüp aşık olduğu kumaş örneğinde olduğu gibi gözüne çarpan güzellikler ile yeniden yarattığı maneviyat değeri maddiyatıyla yarışan eşyalardan oluşuyor. Doldurulmuş hayvanlar ve aynalardan sarkan ready-to-go rujlar ile alışılmışın dışında olan ev her bir detayıyla Dita Von Teese’in kişiliğini yansıtıyor.

Inside Lenny Kravitz’s Brazilian Farm Compound

Bir önceki sahibinin Ingrid Bergman olduğu piyano, vaftiz oğlu ve sanatçı Noah Becker tarafından resmedilmiş tablolar, Bahamalar’da meşhur bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş portesi ile büyükbabasının süslediği duvarlar ile Brezilya’da bulunan çiftlik, insanın aklına çiftlik dendiğinde sahip olacağı vizyonlardan çok uzak. 60lardan kalmış bir yatağın yanında bulunan bakırdan yapılmış küvetiyle Lenny Kravitz, yaşadığı ev ile stüdyosunu birleştirip müziğini Brezilya’da atların dört nala gezindiği bir çiftlikte yapmayı tercih ediyor.

Inside Liv Tyler’s Gut-Renovated NYC Brownstone

Liv Tyler ise 1861’de inşaa edilmiş bir New York apartmanına 24 yaşında sahip oluyor ve onu baştan son yenileyip kendi vizyonunu hayata geçirmeyi tercih ediyor fakat tarihi dokuyu bozmamaya dikkat ediyor. Artık 4 çocuğu olduğundan evin çoğu odasını oyun odası olarak kabul eden Tyler, piyanosunun yanında çocuklarının da çalabilmesi için tatlı mı tatlı küçük bir piyano daha bulunduruyor.

Inside Maria Sharapova’s House with a Basement Bowling Alley

Sharapova’nın deniz kenarındaki japon esintilerine sahip evinde yüksek tavanlar ve alışılmadık mimari öğeler ile ham betonların getirdiği bir sertlik zarif bir minimallikle birleşiyor. 1960lardan kalma ikonik bir Fransız sandalye, Japonya’dan özel getirilmiş ve masaya dönüştürülmüş antik bir kapı ve Joe Goode eserleri gibi minimal sanat eserleri dışında evini sade tutmaktan yana olan sporcu inşaası 3 yıl süren beton duvarların kendi başlarına bir sanat eseri oldukları görüşünde.

Author: Sıla Demiral

RELATED POSTS