Phoebe Philo is Back!

NewsNovember 2, 2023
Phoebe Philo is Back!

Celine’den ayrıldıktan yaklaşık altı yıl sonra Phoebe Philo ait olduğu bir çift makası eline alıyor ve kendi adını verdiği markasının ilk koleksiyonunu sunarak moda dünyasının tam anlamıyla gündemine oturdu.

Gündemine oturdu diyoruz çünkü Phoebe Philo yıllardır moda dünyasında en çok beklenen ve heyecanlandıran isimlerden birisi. Zira, Celine markasını neredeyse en başından yaratıp moda dünyasında en çok istenen markalardan biri haline getirdi.

Phoebe Philo’nun kendi adını taşıyan markasındaki tasarım kodlarına gelirsek minimalizmle özdeşleşen kodlarının çağdaş bir yorumu olarak karşımıza çıkıyor. Marka, lüks ve sofistikenin sınırlarını zorlayarak, cesur kesimler, asi şekiller ve punk dokunuşlarıyla dikkat çekiyor. Koleksiyon, sade renklerle sınırlı kalmayıp aynı zamanda şıklık ve zarafeti temsil ediyor. Philo’nun sürdürülebilirlik konusuna verdiği önem, daha az ürün miktarıyla ve dolayısıyla daha yüksek taleple sonuçlanacak şekilde üretim miktarını sınırlama amacını yansıtıyor. Bir diğer yandan, Celine’de ürettiği her koleksiyonu kopyalayan Zara’nın bu dikkat çekici koleksiyon için şimdiden üretime başladığına dair spekülasyonlar sosyal medyada en çok konuşulan bir diğer konu oldu.

Phoebe Philo’nun kendi markası, şimdiden büyük bir ilgi görmeye başlarken ve tasarımcının minimalist tarzının ve feminenliği kutlama anlayışının modern yorumunu birleştiriyor.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS