Prada Fall/Winter 2021

FashionFebruary 25, 2021
Prada Fall/Winter 2021

Miuccia Prada ve Raf Simons’un hazırladığı Prada Fall/Winter 2021 Kadın Giyim koleksiyonu, değişim ve dönüşüm fikrinden aynı zamanda ise olasılıklardan ilham alıyor. İnsanlığın doğasını yansıtan farklı temalar ve niyetler arasındaki bir füzyon, erkeklerin ve kadınların her birinin kendi içlerinde erilliği ve dişilliği taşıdıklarını kanıtlamayı hedefliyor. Bu koleksiyon, geleneksel zıt kutupların aralarında var olan boşluğu araştırıyor. Basitlik ile karmaşıklık, zarafet ve pratiklik, sınırlama ve salıverme arasındaki noktalar iddalı renkler eşliğinde podyumda anlatılıyorlar.

Alışılmışın sınırlarını zorlayabilmenin verdiği haz ile insan vücudunun her yerini saran bodysuitler ardında varolan enerji, yeni form arayışlarını besliyor. Hareketin tavrı farklı yapılar ile yeniden tanımlanıyor ve bu sayede ortaya çıkarılmış fiziksel özgürlük ideolojik bir boyutta cinsiyet rollerini ve kendi vücudumuzla olan barışıklığımızı sorguluyor.

Prada’nın 2021 Fall/Winter koleksiyonunda giysilere birden çok alan tanınıyor. Şık sıfatının ötesine geçen kıyafetler işlevsel hale gelebilir, pragmatik ise dekoratife dönüşebilir bakış açısıyla çıkılan yolda zıt amaçlar dönüştürülüyor ve işlevsellik yeniden sorgulanıyor. Gece elbiseleri kullanışlı tulumlar haline gelirken özel dikilmiş paltolar parlak renkte karşımıza çıkıyor veya simler ile kaplanıyor. Geri dönüştürülmüş nylon ve jakar, suni kürk ve payetlerle icra edilen parçalar alışılmışın dışına çıkmanın düşündüğümüz kadar da zor olmadığını bize ispatlıyor.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS