Saddle Bag’in Geri Dönüşü

NewsJuly 24, 2018
Saddle Bag’in Geri Dönüşü

Sene 1999; John Galliano, Dior’un başına geçeli üç yıl olmuş. Üçüncü yılında Saddle Bag’i yarattı ve “it bag” çantaların ilk örneklerinden birini yaratarak tarihe damgasını vurdu. Saddle Bag çantalar dergilerde, dizilerde, her yerdeydi… Carrie Bradshaw’ın Aiden’la tanışırken taktığı çantayı hatırlıyor musunuz?

Bunca yıldan sonra Dior bu çantanın üretimini durdurdu – ta ki Maria Grazia Chiuri gelene dek. Christian Dior’un ilk kadın artistik direktörü olarak atandığı günden bu yana Chiuri feminizm ve kadınların gücüne odaklanan yeni bir hikaye yarattı. “Buraya geldiğimde, kadınsallığı daha çağdaş bir şekilde ele almaya karar verdim.” diyor. “Kadınlar artık çok farklı.” Chiuri için Saddle Bag çağdaş yaşamın bir sembolünü kadınlar için yeniden diriltmek anlamına geliyor. Aynı zamanda Dior’un yakın tarihinin de bir temsili. Marka bu çantayı 2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda iki boyutta yeniden sundu. Tabii Chiuri’nin tasarımlarının altında daima bir mesaj gizli. Tarihi ve heybe çantaların anlamını kutlamak. Çantalarda 1970’lerden barış ve aşk simgelerinin işleme yamaları da yer alıyor.

Saddle Bag’in geri dönüşünde sosyal medya isimli yeni dünyanın gücünü de görüyoruz. Bu geri dönüşü duyurmak için marka 100 sosyal medya influencer’ının en iyi Saddle Bag stillerini Instagram sayfalarına yüklemelerini istedi. Küresel tanıtım gününde saat 14.00’te Chiara Ferragni, Leandra Cohen (Man Rappeler), Aimee Song (Song of Style) ve daha birçok sosyal medya influencer’ı yeni “it” çantalarıyla en iyi stillerini paylaştı. Saddle Bag’in geri dönüşüyle Maria Grazia Chuiri bir kez daha başarıyı yakaladı!

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS