Sex is the New Ex of the City

NewsDecember 28, 2020
Sex is the New Ex of the City

Yapımcılığını Darren Star’ın üstlendiği, 90’lı yılların kült yapımı Sex and the City mini dizi formatında ekranlara dönüyor. 

Yayınlandığı senelerde ve günümüzde büyük etki yaratan, 90’lı yılların New York’unda bekar bir kadın olmanın ne demek olduğunu birbirinden oldukça farklı dört arkadaşın gözlerinden tanımlayan dizi, dizinin başarısının kıyısından dahi geçememiş Hollywood bütçeli iki devam filminden sonra HBO max ekranlarında uzun süredir beklenen geri dönüşüne hazırlanıyor. Orijinal kadrodan Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixton ve Kristin Davis’in rollerine döneceği haberi dizinin hayranlarını sevindirse de, Kim Cattrall tarafından hayat verilen ve dizinin açık ara en sevilen karekteri olan Samantha Jones’in diziye geri dönmeyecegi haberi dizinin hayran kitlesini ikiye bölmüş durumda.

Başrolde 90’ların “it girl” moda ikonu ve aşk tutkunu Carrie Bradshaw akıllarımıza kazınmış olsa da, Sex and the City’i günümüzde kült olarak adlandırmamızın en büyük sebebi Kim Cattrall’ın oynadığı Samantha Jones karakteri dersek yanılmış olmayız. Cüretkar duruşu, dönemi için “fazla” sayılan liberal yaşam tarzı ve erkek egemenliğini her nefesinde reddeden mizahi tavrıyla Samantha Jones, dizinin ismini en hakkıyla veren karakter diyebiliriz. Dizi sektörünün son modası “reboot” olabilir ancak bazı kült diziler keşke onları hatırladığımız gibi kalsa demeden geçemiyoruz. Dizinin kamera arkasında yaşanan krizler, Sarah Jessica Parker ve Kim Cattrall’ın yıllar boyu süren profesyonel birlikteliklerine rağmen çözemedikleri kişisel problemleri yapım ekibini Cattrall olmadan devam etmeye zorlasa da, yeni çekilecek mini yapım için tek kaygımız umarım ünlü editör Carrie Bradshaw’ın yazacağı son makale: “Sex is the New Ex of the City” olmaz…

Author: Doruk Güneş

RELATED POSTS