Sónar İstanbul – Electronic taste making 

NewsApril 27, 2024
Sónar İstanbul – Electronic taste making 

Elektronik müziğin global temsilcileri, sanat ve teknolojinin arasındaki çizgi, ufuk açıcı paneller bir kez daha bir araya geliyor. Avrupa’nın en prestijli müzik festivallerinden Sónar Istanbul 8’inci edisyonuyla, 26-27-28 Nisan’da, Zorlu PSM ev sahipliğinde bizlerle.

Dört farklı sahne üzerinde, dijitale dair her konuya ait esintiler bizi karşılıyor. İnovasyonu, sanatı ve çağının ötesinde deneyimleri kutlamak misyonuyla Sónar sahnelerinde durmak bilmeyen bir dünya var. Beraber bir tur atalım mı?

Elektronik müziğin efsaneleri, işitsel, deneysel ve dijital sesler; SonarClub by %100 Müzik sahnesindeyiz. İlk andan itibaren, eklektik bir müzik seçkisiyle deep house, tekno, caz, soul gibi türlerin ustaca karışımı dinleyici ile buluşuyor. Gece kültüründen isimler, modern techno’nun öncüleri ve seslerin içinden ortaya çıkan ifadeler festival boyunca sahne ile bütünleşik bir halde.

Sıradışı bir deneyim, güçlü ritmik sesler ve çok yönlü tınılara doğru ilerliyoruz. SonarLab by CUPRA’da unutulmaz tecrübelerin ve deneysel melodilerin içinde müziğin hiç kesilmediği bir alandayız. İlk defa tecrübe etmek bu sahnenin adeta esin kaynağı!

Devasa bir ekranın ihtişamı gözlerimizi kamaştırıyor. SonarHall by Converse “state of art” deyiminin fiziksel bir karşılığı… Görsel ve işitsel dünyamızın müthiş bir harmanın içinde karıştığı A/V şovlar bu ekranı kaplıyor. Yapay zeka, dijital performanslar ve canlı müzik eşliğinde, anın büyüsünde kendimizi kaybediyoruz. 

SonarVillage by All Mega, açık hava sahnesine doğru adımlıyoruz. Müzik tabii ki burada da durmuyor. Yıla damga vuracak sahne şovları baharın melodisiyle karışırken, festival ruhunu doyasıya içimize çekiyoruz. 

Sónar Istanbul ayrıca müzik ve yaratıcılığın sınırlarının zorlandığı etkileyici panelleriyle Sónar+D programı ise her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak gerçekleşiyor. Enstalasyonlar, sohbetler ve canlı performanslar eşliğinde Zorlu PSM ruhu festivalle bütünleşiyor.

Based İstanbul olarak Sónar İstanbul’un bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. 28 Nisan Pazar günü Sonar+D kapsamında, Kreatif Direktör’ümüz Duygu Bengi’nin katılacağı “Let’s Get Fashionably Phygital: New Ways of Converging Fashion, Arts & Technology” oturumunda ve Based İstanbul x No. Studio “self-doubt” A/V şovuyla SonarScreen by Converse ekranında bizi bulabilirsiniz. 

Author: TUNGA YANKI TAN

RELATED POSTS