Sonar Istanbul’u Kaçırmamak İçin 10 Neden

MusicNewsMarch 20, 2017
Sonar Istanbul’u Kaçırmamak İçin 10 Neden

24-25 Mart tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Charm Music işbirliği ve Digi.logue’un co-sponsorluğunda gerçekleşecek Sonar İstanbul, düzenlediği sergi, talk, workshop, performans ve panelleriyle katılımcılara müzik, yaratıcılık ve teknoloji alanında benzersiz bir festival deneyim sunacak. Sonar İstanbul’un sunduklarını okuduktan sonra bu festivali kaçırmamak isteyeceksiniz…

1.Sonar İstanbul Avrupa’nın en prestijli festivallerinden

1994’te Barcelona’da başlayan Sonar, bugüne kadar 27 farklı şehirde 55 defa düzenlendi. Türkiye’de ilk defa Zorlu PSM’de gerçekleşecek Sonar İstanbul, inovasyonu odağına alarak kültür sanattan iş dünyasına gelecek görüşlü bir bakış açısı sunacak.

2. Deneysel seslerin multimedya şovlarla buluşması: Moderat

“III” isimli albümleri ile geçtiğimiz sene yılın en iyi elektronik müzik albümleri arasına giren Moderat, deneysel seslerini multimedya şovları ile zenginleştirerek sizi başka dünyalara götürecek…

3. Sonar İstanbul’da Art pop’un kraliçesi Roisin Murphy ile tanışma fırsatı

Dönemsel kostümlerle desteklediği etkileyici sahne şovu ile art pop’un kraliçesi olan Róisín Murphy, Sónar Istanbul’un özel konuklarından biri olacak.

4.Sonar İstanbul’da Global tekno elçisi Nina Kraviz setin başında

Benzersiz duruşunu özgün seslerden oluşan müziğiyle birleştiren Nina Kraviz, global tekno elçisi olarak Sónar Istanbul’da!

5. Sonar İstanbul Bas müzikten, elektro-pop’a kusursuz bir program sunuyor

Sónar Istanbul; house, soul, hip hop ve cazı harmanlayan İngiliz prodüktör Floating Points; prestijli plak şirketi WARP Records’un öne çıkan figürlerinden biri olan Clark; elektro-pop’u tekno ile birleştiren müziği ile HVOB; ikonik dubstep prodüktörü Kode9; Kuzey’den gelen eklektik seslerin sorumlusu Prins Thomas; hip-hop ve elektronik müziği buluşturan Nosaj Thing; elektro soul ikilisi HONNE; techno, tech house, minimal techno ve hip-hop gibi türleri birleştirdiği setleriyle ün salan DJ Koze; caz, hip hop, krautrock, pop ve funk gibi müzik türlerinin dinamiklerine sahip Weval ile geniş bir müzik çerçevesinde katılımcılara kusursuz bir program sunacak.

6. Yerli sahnenin DJ ve prodüktörleri Sonar İstanbul’da

Elektronik müzik sahnesinin global yıldızlarının yanında, Hey! Douglas, Ah! Kosmos, İskeletor, DJ Style-ist, Büber, Villette, Fasitdaire, İpek Görgün, Biblo, Mabbas, Seretan, Fuchs & Cervus, Doğu Orcan ve Vildan Gündüz gibi yerli sahnenin yetenekli isimleri de Sonar Istanbul’da yerlerini alacak.

7. Boyut atlatacak görsel işitsel şovlar Sonar İstanbul’da

Sónar+D’nin AUDIOVISUAL bölümü, deneysel müzikleri kadar sahne şovlarını da güçlü görsel ögelerden oluşturan sanatçılara ev sahipliği yapacak. Programda Ryoji Ikeda’nın “Supercodex”, Ali Demirel’in “The Pier”, Nonotak Studio’nun “Shiro”, Acca’nın “Rame”, Atay İlgün’ün “Aesthetic Animism” projeleri ile “OUCHHH X AUDIOFIL Data Performance” ve “Cem + Rg Modular Live visuals by NOS” yer alacak.

8. Bugünün ve yarının sorularına cevap arayan paneller

Kültür sanat dünyasının dinamiklerini konu alan, yaratıcılık ve teknoloji çerçevesinde oluşturulan Sónar+D, aynı zamanda “Genç Girişimciliği Geliştirmek”, “Müziğin Günümüzdeki Tüketimi ve Ötesi”, “Kültürel Yaratıcılık”, “Türk Deneysel Müzik Antolojisi” başlıklarındaki ufuk açan panellere ev sahipliği yapacak.

9. Merak uyandıran sunumlar

Sonar İstanbul Sónar+D programı, sesin görsel yerleştirmesini farklı disiplinlerde gerçekleştiren başarılı sanatçıların merak uyandıran sunumları ile geleceğe bir adım daha yaklaşma fırsatı sunacak.

10. Deneyim odaklı atölyeler

Ableton ve analog standlarında demo imkanı sunan müzik aletleriyle kendi müziğini yapmayı, uygulama geliştirmeyi, üç boyutlu çıktı almayı ve programını kodlamayı kim istemez?

Author: Defne Çağlar

RELATED POSTS