The Fabelmans

NewsSeptember 13, 2022
The Fabelmans

The Fabelmans, çocukluğunu Arizona’da geçiren yönetmen Spielberg’ün anılarından ilham alıyor. Yapım, arkadaşlarıyla büyük filmler çekebilme hayali için kendini geliştirme tutkusuna sahip genç Sammy Fabelman’ın hikayesini konu ediyor. Başrollerini Gabriel LaBelle, Michelle Williams ve Paul Dano gibi isimlerin paylaştığı film, 11 Kasım 2022’de sinemaseverlerle buluşacak.

Film, Steven Spielberg tarafından Tony Kushner ile birlikte yazdıkları bir senaryodan oluşuyor ve ikili, filmin ortak yapımcılığını üstleniyor. Drama kategorisine alabileceğimiz bu film, Spielberg’in gençlik anılarına dayanıyor. Hevesli bir film yapımcısı olan Sammy Fabelman hakkında olan bu film için yarı-otobiyografi filmi demek mümkün.

Dünya prömiyerini 10 Eylül 2022’de Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan film, Universal Pictures tarafından 11 Kasım 2022’de geniş bir alana yayılmayı planlıyor.

Festivalde izleyenler tarafından oldukça olumlu yorumlar alan yapım, şimdiden sabırsızlıkla beklenenler listesinde. Entertainment Weekly yazarı Leah Greenblatt, film hakkında “Onu yetiştiren insanlara ve onu şekillendiren benzersiz sinema tutkusuna sonsuz şefkatli ve puslu bir övgü niteliğinde.” sözlerini paylaşıyor. Benzer bir yorum olarak kritiklerinden tanıdığımız New York’lu eleştirmen Tomris Laffly ise filmi, “Spielberg’in en kişisel filmi, çocukluğuna ve gençliğine dair anıları cömert bir özlem duygusu ile anlatıyor. Hollywood’a özgü, masalsı bir dokunuşla muhteşem bir şekilde hayat bulan bir film.” olarak tanımlıyor.

Henüz ilk yorumlar ve sade bir fragman dışında gizemini koruyan film, 11 Kasım’da bekleyenleriyle buluşuyor.

Author: Pelin Kalkan

RELATED POSTS