En yeni “Genç yetenek” : Fredrik Tjaerandsen

FashionNewsMay 31, 2019
En yeni “Genç yetenek” : Fredrik Tjaerandsen

Dün akşamki Central Saint Martins mezuniyet defilesinde “Genç Yetenek” tacının sahibi olan Fredrik Tjaerandsen ismine dikkat edin! Zira, bu unvanı kazanmasının haklı bir sebebi mevcut. Tjaerandsen’in balonlu tasarımları internet camiasındaki herkesin gündeminde desek abartmış olmayız.

Yeni mezun tasarımcının CV’si şimdiden baya kabarık. Louis Vuitton, J.W. Anderson ve Balenciaga gibi büyük moda evlerinde tecrübe edinmiş olan Tjaerandsen dünkü büyüleyici şovuyla aslında gelecek vadeden ve sürprizlerle dolu bir tasarımcı olduğunu kanıtlamış oldu.

Modellerin, uzuvları olan rengarenk balonlar halinde yürüdüğü podyumda asıl numara balonlar söndüğünde ortaya çıkan dahice tasarımlarda idi. Her ne kadar renkli baloncuklar başlı başlarına bir sanat eseri gibi görünse de (ustaca yaratılmış baloncukları giyen kişiler renkli bir pus arkasından size bakarken aklınızdan “Aman Tanrım! Hapsolmuş gibiler!” şeklinde düşünceler geçmiyor bile!) asıl şov balonlar bir kondomun giyilişi edasıyla sönüp, giyilebilir parçalara dönüştüğünde başlıyor.

https://www.instagram.com/p/ByHyvp5Anmt/

Ancak, her ne kadar genel kanı defilenin etkileyiciliğinin su götürmez olduğu yönünde olsa da, konu kullanılan plastik miktarı olunca bazı görüş ayrılıkları kaçınılmaz oluyor. CSM veya Tjaerandsen’in Instagram hesaplarındaki yorumlara göz atıldığında bazı çevre dostu tüketicilerin koleksiyonun neredeyse tamamen plastikten oluşmasından yakındıklarını görmek mümkün. Fakat, onlar bile fikrin çok yenilikçi ve iyi işlenmiş olduğu konusunda hemfikir.

Fredrik Tjaerandsen’in bir sonraki adımını heyecanla bekliyoruz!

https://www.instagram.com/p/BxwyiskgWiO/

https://www.instagram.com/p/ByGUqUDBKge/

 

Author: Duygu Özen

RELATED POSTS