Tommy Cash X Rick Owens; “The Pure & The Damned”

FashionNewsJune 5, 2019
Tommy Cash X Rick Owens; “The Pure & The Damned”

Geçtiğimiz Mart ayında, Michèle Lamy, Estonya seyahatinde tasarımcı Rick Owens ile bir selfie yayınlanmıştı. Bu ziyaretin amacı bir tatil miydi? Pek değil. Owens ve Lamy,  Sovyet temalı distopik müzik videoları ile bilinen Estonyalı müzisyen Tommy Cashi ziyaret etmek için oradaydı. Cash ve Owens “The Pure ve Damned” başlıklı bir sergi başlatmak için görüşüyorlardı. Uzun zamandır sanat dünyasına girmek isteyen Cash sergiyi karanlığın ışık ile buluşması olarak tanımlıyor.

Cash ve Owens arasındaki mazi geçmişe dayanıyor… Owens’ın SS19 Spring koleksiyonunda yer alan Cash aslında sadece müziğini kullanmak isteyen Owens’ı ilk tanışmalarından itibaren etkilemeyi Aradan sadece kısa bir süre geçmesinden bu defile bir arkadaşlığa dönüştü. Ve bu iki dahi adam şimdi sefgileri için gün sayıyor. Owens’ın geçtiğimiz sene üstlendiği “Subhuman Inhuman ve Superhuman  sergisi tasarımcının iç dünyasını, hayata bakış açışını ve sanata olan aşkını konu alıyordu. ” Owens ile Cash arasında bu işbirliği fikri, Cash’in Owens’a kısa bir mektup göndermesiyle başlamış oldu.  “Ve gerisi tarih.”

Sergi, iki sanatçının da yaratıcı güçlerinin garip ve bazen korkutucu zamanlarını dışarıdan bir bakış sağlıyor.bakış Kafasının etrafında bir saç küre ile bir heykel 6Rick Owens’ın Fall 2016 koleksiyonu’na dayanmaktadır.

Cash’in Sovyet kuralları’nı yıkan kitsch tavrı ve bunlara karşı ele aldığı fantastik tavır…  bu serginin en heyecanlı etkilerinden sadece biri…

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS