Triple RRR: Aileye Bir Sevgi Mektubu

NewsJuly 7, 2018
Triple RRR: Aileye Bir Sevgi Mektubu

Cavalli soy ismi moda dünyasında oldukça tanıdık. Robert Cavalli, Roberto ve Eva Cavalli’nin en genç oğlu. Babasının adımlarını takip edip bir imparatorluk kurup kurmayacağı hep bir soru işareti oldu. Markasıyla ilk çıkışını Triple RRR’la birlikte Pitti Uomo’da yaptı ve çok dikkat çekti. Triple RRR bir lüks erkek giyim markası. Robert Cavalli için Triple RRR hayatındaki üç önemli şeyi temsil ediyor: Robert, Roberto ve markası. Markanın odağı kaftan, şiirsel işlemeler ve smokin. Şimdiyse Triple RRR için ikinci raunt vakti.

Robert Cavalli’nin ikinci koleksiyonu ailesine duyduğu sevginin bir temsili. Bu yeni koleksiyonuyla Cavalli kişisel anıları aracılığıyla köklerini yüceltiyor. Koleksiyon Cavalli
ailesindeki birçok olaya değiniyor. Ailesine duyduğu sevgiyi İtalyancada at anlamına gelen “cavalli” kelimesiyle ifade ediyor. “Ben bir at bebeğiyim” koleksiyonunun mottosu oluyor. 1977’de bir güzellik yarışmasında Roberto ve Eva Cavalli birbirine aşık oldu. Eva yarışmayı kazandı ve Avusturya Güzeli seçildi; jüri üyelerinden Roberto’yla bu sayede tanıştı. “Eva’ya Oy Verin” de koleksiyonun bir başka sloganı. Robert tüm koleksiyonu ailesine ithaf ederek onlara sevgisini ifade ediyor. İtalyan kökleri ve Brit eğitimiyle zevk dolu bir koleksiyonu temsil ediyor. Koleksiyondaki baskıların hepsi ailesiyle anılarını taşıdığından çocukluk yılları ve çok daha farklı dönemlerden anılar barındıran bir aile albümünü andırıyor. İpek gömlekler, kaftanlar ve pastel tonlu keskin hatlı tulumlardan oluşan bir koleksiyon bu. Markanın arkasındaki konsept ise zarif rahatlığı temsil eden “loungewear” anlayışı. Koleksiyon son derece şık ve birçok anlamda İtalyan. Triple RRR marka olarak özgür bir ruha sahip ve sevgiye, anılara ve aileye odaklanıyor.

Author: Zeynep Sahin

RELATED POSTS