Women + Waves x H&M

NewsJune 5, 2020
Women + Waves x H&M

Denize kavuşmayı beklediğimiz bugünlerde, H&M sürdürülebilir moda adına yeni bir adım atıyor. Hayallerimizi süsleyen sıcak yaz günlerine adım adım yaklaşırken kadın dayanışmasını kuvvetlendirmek adına yapılan bu iş birliği sizin de hoşunuza gidecek!

2017 yılında Cornwall, İngiltere’de Rachel Murphy tarafından kurulan Women + Waves, sörf yapan kadınların bir araya getiriyor. Birbirini destekleyen topluluk üyeleri, H&M koleksiyonunun kadınlara sörf yapmaları konusunda ilham vermesini ve aynı zamanda okyanusları temiz tutma konusundaki farkındalığın artırmasını istiyor.

Bu iş birliğinin bir diğer önemli yanı ise sürdürülebilir modaya olan katkısı. 1990 stil kalıplarından tasarlanan koleksiyon, aktif yaşama uygun parçalardan bir araya geliyor. Sürdürülebilir kaynaklı malzemelerden tasarlanan koleksiyon; geri dönüştürülmüş polyamid, geri dönüştürülmüş polyester ve organik pamuk gibi malzemelerden oluşuyor. Women + Waves topluluğunun gücünü ve özgünlüğünü yansıtan tek parçalar, koruyucu üstler, dalış kıyafetleri ve modern mayolar, hem suda hem de karada işlevselliğiyle ön planda.

Author: İrem Atayık

RELATED POSTS