A Hope with Pınar Tartan

UnframedMarch 14, 2023
A Hope with Pınar Tartan

Umudunu kaybetmeyen, umut arayışında olan herkes bize ilham veriyor. Umut için çıktığımız yolda, Pınar Tartan ile birlikteyiz.

Umut senin için nasıl bir yerde? Bir son mu yolculuğun ta kendisi mi?

Pınar Tartan: Umut, yaşam adını verdiğimiz yolculuğumuzda devam etme gücünün kendisidir bana kalırsa. Kendi hikayemizi yazarken mürekkebin bitip bitmeyeceğini düşünmeden cesurca kurabilmektir cümlelerimizi. Yolculuk devam ettikçe hiçbir bitişi son olarak görmemeyi kazandırdı bana umuda biçtiğim bu anlamlar, bütün sonlar umudun potasında eridi benim için.

Kısa bir süre öncesine kadar ‘akışa bırakmak’ ifadesini sevmezdim, anlamazdım. Pes etmek ya da umut etmekten vazgeçmek gibi gelirdi bana bu ifade. O yüzden her şeyi nehrin tersine doğru yüzmem gereken bir meydan okuma ve mücadele gibi algılardım, bunu güç zannederdim. Ama yolculuğumda edindiğim tecrübeler vesilesiyle anladım ki asıl güç nehrin tersine yüzmek değil, nehre güvenmekmiş. Bir şeyin zaten olacağına inanmak, bu inancı da umutla beslemekmiş.

Pınar Tartan

Umut kavramının sendeki bireysel yansıması?

Pınar Tartan: Kısa bir süre öncesine kadar ‘akışa bırakmak’ ifadesini sevmezdim, anlamazdım. Pes etmek ya da umut etmekten vazgeçmek gibi gelirdi bana bu ifade. O yüzden her şeyi nehrin tersine doğru yüzmem gereken bir meydan okuma ve mücadele gibi algılardım, bunu güç zannederdim. Ama yolculuğumda edindiğim tecrübeler vesilesiyle anladım ki asıl güç nehrin tersine yüzmek değil, nehre güvenmekmiş. Bir şeyin zaten olacağına inanmak, bu inancı da umutla beslemekmiş.

Creative Direction by Duygu Bengi
Fashion Director Burak Sanuk
Photography by Burcu Karademir
Styling by Umut Sımsıkı
Glam Team Zeynep Dombaycıoğlu, Seda Civek, Burak Kuzgun, Barış Aytemiz
Photography Assistant Furkan Irmak

Gaffer Okan Ataş
Creative Team Ecem Tungaz, Murat Kıvık, Yağmur Yıldız
Styling Assistant Işık Öçal

FROM BASED ISTANBUL NO41: HOPE ISSUE 

Buy your copy now!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS