Virgil Abloh, Louis Vuitton ile Buluşuyor!

NewsJune 28, 2018
Virgil Abloh, Louis Vuitton ile Buluşuyor!

Dior’un Erkek Giyim Departmanının yeni kreatif direktörü Kim Jones, Louis Vuitton’dan ayrılışını duyurduğunda herkes görevini kimin devralacağını merak ediyordu. Virgil Abloh bahsedilen isimlerden birkaçıydı. Abloh meşgul bir adam. Moda dünyasına Kanye West’in kreatif direktörü olarak girdi ve o günden bu yana tüm dünyanın ilgisini üzerinde tutmayı başardı. Kendi markası Off-White’ı kurdu. Sokak giyimi tarzını benimseyen marka “Sokak Giyiminde Couture” anlayışıyla moda dünyasını yerinden oynattı. Mart 2018’de bir tasarımcının en büyük hayali onun için gerçek oldu: Louis Vuitton, Abloh’yu Erkek Giyim Departmanının yeni kreatif direktörü olarak duyurdu.

Louis Vuitton ile karşımıza çıkan Virgil Abloh’un  koleksiyonu hakkında bilmeniz gereken 5 bilgiyi derledik.

Defilenin misafirleri arasında Virgil Abloh’nun bizzat davet ettiği sanat öğrencileri de vardı. Bu jestiyle Abloh, kitlelerin gönlünü kazanmasını sağlayan demokratik yaklaşımını göstermiş oldu.

Kid Cudi, Dev Hynes, Blondey McCoy ve daha birçok isim defilede boy gösterdi. Bu karar tüm dünyaya Louis Vuitton Erkek Giyiminin artık daha genç ve dinamik olduğunu ilan etti.

Kendi markası Off-White’ı duyurduğu günden bu yana, Virgil Abloh’un mottosu lüksün anlamını değiştirmekti. Bu fikrini Fransız moda evinin ilk koleksiyonunda gerçekleştirdi. Lüks konseptini alıp yeni bir yorum getirdi. Bu koleksiyonun kölelik ve ırkçılık gibi birçok ilham kaynağı var.

Koleksiyonun tanıtımının ardından kalabalığı selamlamak için tasarımcı sahneye çıktığında duygusal bir an yaşandı. Virgil Abloh’la ilk yıllarından bu yana çalışan ve onu destekleyen kişi Kanye West’ti. Samimi bir göz teması kurdular ve sonrasında sarılıp ağlaştılar.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS