Welcome to the New Age of Self-Expressionism: Acne Studios FW23 Menswear

FashionJanuary 19, 2023
Welcome to the New Age of Self-Expressionism: Acne Studios FW23 Menswear

Kendini ifade etme biçimini daha ileri bir noktaya taşıyan Acne Studios, Paris Moda Haftası’nda, maskülenliğe karşı atfedilen sözde kuralları çiğneyerek erkek görünümünü, ultra-maskülen ve ultra-feminen karşıtlıkları harmanladığı FW23 Menswear koleksiyonunu sunuyor. 

Erkeklerin kendini ifade etme biçiminin değiştiğini ifade eden Acne Studios’un kreatif direktörü Jonny Johansson, sadece günlük giyimde değil gece giyimine de yenilikçi bakış açısını Paris Moda Haftası’na taşıyarak gelecek sezonda göreceğimiz kıyafetlerin ipuçlarını taşıyor. Koleksiyon, gelenekselliğin bir kinayeli yorumunu yaparak saf maskülenliği bir mağaraya yerleştirdi.

Maskülen ve feminen diye söz edilen parçaları kendine has bir yorum katarak bir araya getiren Acne Studios, gelecekteki eril estetiğinde daha yaratıcı bir yöne işaret ediyor. Oversize shearling ceketler ve topuklu krampon ve kovboy esintileri olan botlarla eşleştirilirken, oversize denim pantolonlar özellikle kadın giyimde görebileceğimiz danteller, örgüler, korselere atıfta bulunan üstler ve ekstra kısa crop toplarla bir araya getirildi.  Gelenekselliğe meydan okuyan tasarımlarda, modeller üzerinde kiremit renginde örgü elbise, pembe ekoseli pantolon, yeşil kadife oversize bir mont ve taytlarla eşleştirilen çiçek desenli asker botları dikkat çeken tasarımlar arasında yerini alıyor.

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS